RC0805FR-0790K9P
DigiKeys varenummer
13-RC0805FR-0790K9P-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC0805FR-0790K9P
Beskrivelse
RES 90.9K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
90.9 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Aktiv
Klassificeringer
7C1 RoHS uden dispensation (100% Pb-fri)
Modstand
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)