RC0805FR-078K66L
DigiKeys varenummer
311-8.66KCRTR-ND - Tape & Reel (TR)
311-8.66KCRCT-ND - Afskåret tape (CT)
311-8.66KCRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RC0805FR-078K66L
Beskrivelse
RES 8.66K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
8.66 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RC0805FR-078K66L Modeller
Funktioner
Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)