RC0805DR-07523RL
DigiKeys varenummer
RC0805DR-07523RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC0805DR-07523RL
Beskrivelse
RES 523 OHM 0.5% 1/8W 0805
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
523 Ohms ±0,5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RC0805DR-07523RL Modeller
Funktioner
Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)