RC0603FR-7W6K8L
DigiKeys varenummer
13-RC0603FR-7W6K8L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC0603FR-7W6K8L
Beskrivelse
RES 6.8K OHM 1% 1/5W 0603
Detaljeret beskrivelse
6.8 kOhms ±1% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RC0603FR-7W6K8L Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)