RC0603FR-131K05L kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 0
Datablad
1.05 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RC0603FR-131K05L
DigiKeys varenummer
13-RC0603FR-131K05LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC0603FR-131K05L
Beskrivelse
RES CHIP 0603
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RC0603FR-131K05L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)