RC0603FR-10121RL
DigiKeys varenummer
13-RC0603FR-10121RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RC0603FR-10121RLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RC0603FR-10121RLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RC0603FR-10121RL
Beskrivelse
RES 121 OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
121 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RC0603FR-10121RL Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)