RC0603FR-071K24L
DigiKeys varenummer
311-1.24KHRTR-ND - Tape & Reel (TR)
311-1.24KHRCT-ND - Afskåret tape (CT)
311-1.24KHRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RC0603FR-071K24L
Beskrivelse
RES 1.24K OHM 1% 1/10W 0603
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.24 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RC0603FR-071K24L Modeller
Funktioner
Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)