RC0603FR-0711K3P
DigiKeys varenummer
13-RC0603FR-0711K3P-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC0603FR-0711K3P
Beskrivelse
RES 11.3K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
11.3 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Aktiv
Klassificeringer
7C1 RoHS uden dispensation (100% Pb-fri)
Modstand
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)