RC0603DR-07390RL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Vishay Dale
På lager: 0
Datablad
390 Ohms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RC0603DR-07390RL
DigiKeys varenummer
RC0603DR-07390RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC0603DR-07390RL
Beskrivelse
RES 390 OHM 0.5% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
RC0603DR-07390RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)