RC0402JR-136K2L kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 146.904
Datablad
6.2 kOhms ±5% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RC0402JR-136K2L
DigiKeys varenummer
13-RC0402JR-136K2L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC0402JR-136K2L
Beskrivelse
RES 6.2K OHM 5% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RC0402JR-136K2L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)