RC0402JR-13270KL
DigiKeys varenummer
13-RC0402JR-13270KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RC0402JR-13270KLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RC0402JR-13270KLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RC0402JR-13270KL
Beskrivelse
RES 270K OHM 5% 1/16W 0402
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
270 kOhms ±5% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RC0402JR-13270KL Modeller
Funktioner
Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)