RC0402FR-7W82RL
DigiKeys varenummer
13-RC0402FR-7W82RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC0402FR-7W82RL
Beskrivelse
RES 82 OHM 1% 1/8W 0402
Detaljeret beskrivelse
82 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RC0402FR-7W82RL Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)