RC0402FR-7W330RL
DigiKeys varenummer
13-RC0402FR-7W330RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RC0402FR-7W330RLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RC0402FR-7W330RLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RC0402FR-7W330RL
Beskrivelse
RES 330 OHM 1% 1/8W 0402
Detaljeret beskrivelse
330 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RC0402FR-7W330RL Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)