RC0402FR-135K62L
DigiKeys varenummer
13-RC0402FR-135K62LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RC0402FR-135K62LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RC0402FR-135K62LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RC0402FR-135K62L
Beskrivelse
RES 5.62K OHM 1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
5.62 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RC0402FR-135K62L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)