RC0402FR-106K8L er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 0
Datablad
6.8 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RC0402FR-106K8L
DigiKeys varenummer
13-RC0402FR-106K8LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RC0402FR-106K8LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RC0402FR-106K8LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RC0402FR-106K8L
Beskrivelse
RES 6.8K OHM 1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
RC0402FR-106K8L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)