RC0402FR-0751K1P
DigiKeys varenummer
13-RC0402FR-0751K1P-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC0402FR-0751K1P
Beskrivelse
RES 51.1K OHM 1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
51.1 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Aktiv
Klassificeringer
7C1 RoHS uden dispensation (100% Pb-fri)
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)