RC0402FR-07287KL
DigiKeys varenummer
YAG3088TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG3088CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG3088DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RC0402FR-07287KL
Beskrivelse
RES 287K OHM 1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
287 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RC0402FR-07287KL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)