RC0201FR-1315KL
DigiKeys varenummer
13-RC0201FR-1315KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RC0201FR-1315KLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RC0201FR-1315KLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RC0201FR-1315KL
Beskrivelse
RES 15K OHM 1% 1/20W 0201
Detaljeret beskrivelse
15 kOhms ±1% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RC0201FR-1315KL Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)