RC0201FR-078M66L
DigiKeys varenummer
13-RC0201FR-078M66L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC0201FR-078M66L
Beskrivelse
RES 8.66 MOHM 1% 1/20W 0201
Detaljeret beskrivelse
8.66 MOhms ±1% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RC0201FR-078M66L Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)