RC0201FR-07300RP
DigiKeys varenummer
13-RC0201FR-07300RPTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RC0201FR-07300RPCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RC0201FR-07300RPDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RC0201FR-07300RP
Beskrivelse
RES 300 OHM 1% 1/20W 0201
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
300 Ohms ±1% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Tykfilm
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Leverandørs enhedspakning
Varestatus
Aktiv
Klassificeringer
7C1 RoHS uden dispensation (100% Pb-fri)
Modstand
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)