RC0100FR-078K66L
DigiKeys varenummer
RC0100FR-078K66L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RC0100FR-078K66L
Beskrivelse
RES 8.66K OHM 1% 1/32W 01005
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
8.66 kOhms ±1% 0,03W, 1/32W Chipmodstand 01005 (0402 metrisk) Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RC0100FR-078K66L Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Funktioner
Fugtresistent
Serie
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
01005 (0402 metrisk)
Modstand
Størrelse/dimension
0,016" L x 0,008" B (0,40mm x 0,20mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,006" (0,15mm)