RC0100DR-0710KL
DigiKeys varenummer
13-RC0100DR-0710KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RC0100DR-0710KLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-RC0100DR-0710KLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RC0100DR-0710KL
Beskrivelse
RES 10K OHM 0.5% 1/32W 01005
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms ±0,5% 0,03W, 1/32W Chipmodstand 01005 (0402 metrisk) Tykfilm
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
01005 (0402 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,016" L x 0,008" B (0,40mm x 0,20mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,006" (0,15mm)