PT2512FK-7W0R8L
DigiKeys varenummer
13-PT2512FK-7W0R8L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PT2512FK-7W0R8L
Beskrivelse
RES 0.8 OHM 1% 2W 2512
Detaljeret beskrivelse
800 mOhms ±1% 2W Chipmodstand 2512 (6332 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
2512 (6332 metrisk)
Størrelse/dimension
0,250" L x 0,126" B (6,35mm x 3,20mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)