PT2512FK-7W0R68L
DigiKeys varenummer
13-PT2512FK-7W0R68LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-PT2512FK-7W0R68LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-PT2512FK-7W0R68LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PT2512FK-7W0R68L
Beskrivelse
RES 0.68 OHM 1% 2W 2512
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
680 mOhms ±1% 2W Chipmodstand 2512 (6332 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PT2512FK-7W0R68L Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
2512 (6332 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,250" L x 0,126" B (6,35mm x 3,20mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)