PT0805JR-7W0R82L kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 0
Datablad
Direkte
Vishay Dale
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Vishay Dale
Similar
Panasonic Industry
Similar
Panasonic Industry
820 mOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
PT0805JR-7W0R82L
DigiKeys varenummer
PT0805JR-7W0R82L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PT0805JR-7W0R82L
Beskrivelse
RES 0.82 OHM 5% 1/4W 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
PT0805JR-7W0R82L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)