PT0805FR-7W0R1L
DigiKeys varenummer
311-0.1AMTR-ND - Tape & Reel (TR)
311-0.1AMCT-ND - Afskåret tape (CT)
311-0.1AMDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PT0805FR-7W0R1L
Beskrivelse
RES 0.1 OHM 1% 1/4W 0805
Detaljeret beskrivelse
100 mOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PT0805FR-7W0R1L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)