PT0805FR-7W0R05L
DigiKeys varenummer
13-PT0805FR-7W0R05LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-PT0805FR-7W0R05LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-PT0805FR-7W0R05LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PT0805FR-7W0R05L
Beskrivelse
RES 0.05 OHM 1% 1/4W 0805
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
50 mOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
0/ +350ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)