PT0805FR-070R15L kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Vishay Dale
På lager: 62.500
Datablad
Opgradering
TE Connectivity Passive Product
På lager: 0
Datablad
150 mOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
PT0805FR-070R15L
DigiKeys varenummer
PT0805FR-070R15L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PT0805FR-070R15L
Beskrivelse
RES 0.15 OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
PT0805FR-070R15L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)