PT0603JR-070R51L kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Bourns Inc.
På lager: 0
Datablad
Direkte
Vishay Dale
På lager: 9.800
Datablad
510 mOhms ±5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
PT0603JR-070R51L
DigiKeys varenummer
PT0603JR-070R51L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PT0603JR-070R51L
Beskrivelse
RES 0.51 OHM 5% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
PT0603JR-070R51L Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)