PT0603FR-7W0R91L
DigiKeys varenummer
PT0603FR-7W0R91L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PT0603FR-7W0R91L
Beskrivelse
RES 0.91 OHM 1% 1/5W 0603
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
910 mOhms ±1% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PT0603FR-7W0R91L Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)