PT0603FR-7W0R43L
DigiKeys varenummer
PT0603FR-7W0R43L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PT0603FR-7W0R43L
Beskrivelse
RES 0.43 OHM 1% 1/5W 0603
Detaljeret beskrivelse
430 mOhms ±1% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PT0603FR-7W0R43L Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)