PT0402JR-070R43L
DigiKeys varenummer
PT0402JR-070R43L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PT0402JR-070R43L
Beskrivelse
RES 0.43 OHM 5% 1/16W 0402
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
430 mOhms ±5% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PT0402JR-070R43L Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)