PNP300JR-73-12R
DigiKeys varenummer
12AETR-ND - Tape & Reel (TR)
12AECT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
PNP300JR-73-12R
Beskrivelse
RES 12 OHM 5% 3W AXIAL
Detaljeret beskrivelse
12 Ohms ±5% 3W Modstande til hulmontering Aksial Flammehæmmende belægning, Sikkerhed Trådviklet spolemodstand
EDA/CAD-modeller
PNP300JR-73-12R Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 200°C
Størrelse/dimension
0,181" diam. x 0,453" L (4,60mm x 11,50mm)