PE0805FRM7W0R02Z det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
YAGEO
På lager: 0
Datablad
20 mOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Strømregistrering Metalfolie
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
PE0805FRM7W0R02Z
DigiKeys varenummer
13-PE0805FRM7W0R02Z-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PE0805FRM7W0R02Z
Beskrivelse
RES 0.02 OHM 1% 1/4W 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Funktioner
Strømregistrering
Mfr
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 170°C
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,033" (0,85mm)