PE0805FRM470R05L
DigiKeys varenummer
13-PE0805FRM470R05LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-PE0805FRM470R05LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-PE0805FRM470R05LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PE0805FRM470R05L
Beskrivelse
RES 0.05 OHM 1% 1/2W 0805
Detaljeret beskrivelse
50 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Metalfilm
EDA/CAD-modeller
PE0805FRM470R05L Modeller
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 170°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,080" L x 0,050" B (2,03mm x 1,27mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)