PE0805FRM470R017L
DigiKeys varenummer
PE0805FRM470R017L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PE0805FRM470R017L
Beskrivelse
RES 0.017 OHM 1% 1/2W 0805
Detaljeret beskrivelse
17 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Metalfilm
EDA/CAD-modeller
PE0805FRM470R017L Modeller
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 170°C
Størrelse/dimension
0,080" L x 0,050" B (2,03mm x 1,27mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)