PE0805FRF470R039L kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 0
Datablad
39 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Metalfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
PE0805FRF470R039L
DigiKeys varenummer
PE0805FRF470R039L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PE0805FRF470R039L
Beskrivelse
RES 0.039 OHM 1% 1/2W 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
PE0805FRF470R039L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 170°C
Størrelse/dimension
0,080" L x 0,050" B (2,03mm x 1,27mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)