PE0805DRE470R301L
DigiKeys varenummer
13-PE0805DRE470R301L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PE0805DRE470R301L
Beskrivelse
RES 0.301 OHM 0.5% 1/2W 0805
Detaljeret beskrivelse
301 mOhms ±0,5% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Metalfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 170°C
Størrelse/dimension
0,080" L x 0,050" B (2,03mm x 1,27mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)