PE0805DRE470R1L
DigiKeys varenummer
13-PE0805DRE470R1LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-PE0805DRE470R1LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-PE0805DRE470R1LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PE0805DRE470R1L
Beskrivelse
RES 0.1 OHM 0.5% 1/2W 0805
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 mOhms ±0,5% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Metalfilm
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Strømregistrering
Mfr
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 170°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,080" L x 0,050" B (2,03mm x 1,27mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)