PE0612FKF7W0R2L
DigiKeys varenummer
13-PE0612FKF7W0R2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-PE0612FKF7W0R2LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-PE0612FKF7W0R2LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PE0612FKF7W0R2L
Beskrivelse
RES 0.2 OHM 1% 2W 1206 WIDE
Detaljeret beskrivelse
200 mOhms ±1% 2W Chipmodstand Bred 1206 (3216 metrisk), 0612 Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Metalelement
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
Bred 1206 (3216 metrisk), 0612
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,126" B (1,60mm x 3,20mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,030" (0,75mm)