PE0612FKF070R01L
DigiKeys varenummer
YAG6109TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG6109CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG6109DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PE0612FKF070R01L
Beskrivelse
RES 0.01 OHM 1% 1W 1206 WIDE
Detaljeret beskrivelse
10 mOhms ±1% 1W Chipmodstand Bred 1206 (3216 metrisk), 0612 Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Metalelement
EDA/CAD-modeller
PE0612FKF070R01L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
Bred 1206 (3216 metrisk), 0612
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,126" B (1,60mm x 3,20mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,030" (0,75mm)