PE0603FRM070R016L
DigiKeys varenummer
PE0603FRM070R016L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PE0603FRM070R016L
Beskrivelse
RES 0.016 OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
16 mOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Metalfilm
EDA/CAD-modeller
PE0603FRM070R016L Modeller
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 170°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,030" B (1,60mm x 0,76mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)