PE0603FRF570R05L
DigiKeys varenummer
13-PE0603FRF570R05LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-PE0603FRF570R05LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-PE0603FRF570R05LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PE0603FRF570R05L
Beskrivelse
RES 0.05 OHM 1% 1/2W 0603
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
50 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Metalfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PE0603FRF570R05L Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Strømregistrering
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 170°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,030" B (1,60mm x 0,76mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)