PE0402FRF470R04L
DigiKeys varenummer
PE0402FRF470R04L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PE0402FRF470R04L
Beskrivelse
RES 0.04 OHM 1% 1/4W 0402
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
40 mOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering Metalfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PE0402FRF470R04L Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Strømregistrering
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,020" (0,50mm)