PA1206FRM7W0R03L
DigiKeys varenummer
13-PA1206FRM7W0R03L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PA1206FRM7W0R03L
Beskrivelse
RES 0.03 OHM 1% 1/2W 1206
Detaljeret beskrivelse
30 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Metalelement
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 170°C
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)