PA0805FRE7W0R006L
DigiKeys varenummer
13-PA0805FRE7W0R006L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
PA0805FRE7W0R006L
Beskrivelse
RES 0.006 OHM 1% 1/4W 0805
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6 mOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Metalelement
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,080" L x 0,050" B (2,03mm x 1,27mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,018" (0,45mm)