NPM50VJT-51R
DigiKeys varenummer
13-NPM50VJT-51R-ND
Producenter
Producentens varenummer
NPM50VJT-51R
Beskrivelse
RES PWR 50W TO-220 5% 51 OHM
Detaljeret beskrivelse
51 Ohms ±5% 50W Modstande til hulmontering Radial Induktionsfri Keramisk
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Størrelse/dimension
0,400" L x 0,125" B (10,16mm x 3,18mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,829" (21,06mm)