NPM35AJT-10K
DigiKeys varenummer
13-NPM35AJT-10K-ND
Producenter
Producentens varenummer
NPM35AJT-10K
Beskrivelse
RES PWR 35W TO-220 5% 10K OHM
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms ±5% 35W Modstande til hulmontering Radial Induktionsfri Keramisk
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-65°C – 150°C
Størrelse/dimension
0,400" L x 0,181" B (10,16mm x 4,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,777" (19,73mm)