NPM10BJT-51R
DigiKeys varenummer
13-NPM10BJT-51R-ND
Producenter
Producentens varenummer
NPM10BJT-51R
Beskrivelse
RES PWR 100W TO-220 5% 51 OHM
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
51 Ohms ±5% 100W Modstande til hulmontering Radial Induktionsfri Keramisk
Funktioner
Induktionsfri
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Emballage
Rør
Leverandørs enhedspakning
Radial
Modstand
Størrelse/dimension
0,610" L x 0,185" B (15,50mm x 4,70mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,871" (22,12mm)