MFR50SFTE52-2K43
DigiKeys varenummer
13-MFR50SFTE52-2K43CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-MFR50SFTE52-2K43TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
MFR50SFTE52-2K43
Beskrivelse
RES 2.43K OHM 1% 1/2W AXIAL
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.43 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Modstande til hulmontering Aksial Metalfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MFR50SFTE52-2K43 Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Leverandørs enhedspakning
Aksial
Modstand
Størrelse/dimension
0,094" diam. x 0,248" L (2,40mm x 6,30mm)